Katedra Informatyki na Festiwalu Nauki i Sztuki

19 maja (sobota) w godzinach 11:00-17:00 zapraszamy na prezentacje przygotowane przez Katedrę Informatyki w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki:

„Prezentacja humanoidalnego robota NAO”
Pokaz ruchu robota, działanie interaktywne robota w reakcji na mowę, obraz i sytuację otaczającą robota, rozpoznawanie prostych obiektów w oparciu o kamerę.
Internet Rzeczy czyli jak podłączyć doniczkę z kwiatkiem do Internetu”
Prezentacja urządzeń Internetu Rzeczy budowanych w Katedrze Informatyki AGH pozwoli zapoznać się ze sposobami monitorowania przedmiotów obecnych w naszym otoczeniu za pomocą popularnych urządzeń wbudowanych. Jednocześnie zostaną pokazane potencjalne możliwości przetwarzania i wykorzystania zebranych danych.
„Programowanie robota kulistego”
Demonstracja sposobu programowania robota w kształcie kuli, który może sprawnie przemieszczać się w labiryncie i pokonywać przeszkody terenowe. W trakcie prezentacji będzie można spróbować swoich sił w programowaniu robota.

Namiot 35 Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

Lokalizacja namiotów i stanowisk