Laboratorium Systemów Mobilnych

RSS
   
  Podstawowym mechanizmem pozwalającym na wymianę informacji między systemami komputerowymi są sieci komputerowe. Wraz z rozwojem technologii istotną rolę zaczęły odgrywać urządzenia mobilne takie jak telefony, notebooki oraz tablety wyposażone w moduły transmisji bezprzewodowej komunikujące się z wykorzystaniem bezprzewodowych sieci LAN i WAN. Wiedza na temat systemów mobilnych jest istotna dla inżynierów informatyków i pomocna w ich dalszej pracy zawodowej. 
Laboratorium Systemów Mobilnych to miejsce gdzie studenci mogą nabyć praktyczne umiejętności w zakresie budowy i oprogramowania systemów mobilnych w tym tworzenia aplikacji dla różnorodnych urządzeń mobilnych. Ważnym elementem jest możliwość uzyskania wiedzy na temat technologii transmisji bezprzewodowej począwszy od technologii krótkozasięgowych takich jak  Bluetooth, ZigBee aż po technologie komunikacji globalnej takie jak LTE i systemy łączności satelitarnej. 
 
     
     
     
     
     
     

Copyright © 2010 Department of Computer Science   |   AGH University of Science and Technology   |   Created by Creative Bastards