Koło Naukowe BIT

RSS

Koło Naukowe BIT gromadzi najlepszych studentów Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym celem naszej działalności jest umożliwienie ambitnym studentom rozwijania swoich zainteresowań. Zajmujemy się bardzo wieloma gałęziami informatyki: spotkasz u nas zarówno osoby zafascynowane metodykami wytwarzania opgrogramowania, nowoczesnymi technologiami webowymi, a także osoby zajmujące się algorytmiką lub sztuczną inteligencją. Mocno wierzymy w ideę wspólnej nauki poprzez spotkania, warsztaty, wykłady i prowadzone projekty.
Zarząd Koła Naukowego BIT:
Przewodniczący: Bartosz Radzyński
Wiceprzewodniczący: Łukasz Kaźmierczak
Sekretarz: Małgorzata Stachoń
Skarbnik: Jan Sznajd
Opiekun Koła - dr inż. Rafał Dreżewski
Sprawy techniczne:
Administracja serwerami KN BIT: Michał Zagórski, Tomasz Czajęcki
Działalność edukacyjna Koła Naukowego BIT prowadzona jest głównie w oparciu o sekcje, które przedstawiamy poniżej.

Od początku rozwoju komputerów marzymy o inteligentnych maszynach, które będą nam pomagać w codziennym życiu. Budziło to jednocześnie fascynację, wątpliwości i przerażenie. Chociaż wszystko zaczęło się od tej idei i od tych pytań, dzisiaj sztuczna inteligencja to znacznie szersze pojęcie, mające bardzo wiele praktycznych zastosowań. Dzisiejsza sztuczna inteligencja, to rozwiązywanie trudnych problemów, które wykorzystują różne inteligentne mechanizmy, bez których rozwiązanie tych problemów staje się niemożliwe. W sekcji AI Koła Naukowego BIT, zajmujemy się tą jakże fascynującą, ale bardzo, bardzo praktyczną dziedziną. Tworzymy systemy rekomendacji produktów, aplikacje do rozpoznawania gestów, platformy dla inteligentnych botów grających w Pokera, a za pomocą metod rozpoznawania obrazów, łamiemy zabezpieczenia CAPTCHA! Brzmi ciekawie? Zobacz więcej i dołącz do nas!
Osoba odpowiedzialna:  Marcin Przewięźlikowski
 Sekcja Algo

Sekcja BIT Algo skupia swoje działanie wokół wspólnej nauki algorytmiki i samodzielnego rozwiązywania problemów stanowiących fundamenty niemal każdej dziedziny informatyki. W jej ramach prowadzone są liczne zajęcia o zróżnicowanym charakterze mające na celu zarówno systematyzowanie i poszerzenie wiedzy z przedmiotów związanych z algorytmiką, jak również przygotowanie do zawodów na poziomie krajowym i międzynarodowym, pracy w najbardziej wpływowych firmach i działalności naukowo-badawczej.

Osoba odpowiedzialna: Sebastian Haracz

 
Sekcja skupiająca osoby, które chcą wspólnie zdobyć doświadczenie zawodowe w formie realizacji ciekawych, rzeczywistych projektów w zespole, warsztatów i grup zainteresowań. Głównie skupiająca się na szeroko pojętej inżynierii oprogramowania.
Osoby odpowiedzialne: Łukasz Kaźmierczak
 
Nasza grupa skupia się wokół ludzi zainteresowanych technologiami oferowanymi przez firmę Microsoft, ze szczególnym uwzględnieniem platformy .NET. Uczymy się wykorzystywać najnowsze technologie takie jak Windows 8 - w interfejsie metro, aplikacje webowe ASP.NET i obliczenia w "chmurze" - Windows Azure. Zdobyta wiedza podczas zajęć wykładowych jest doskonalona podczas ćwiczeń. Kolejnym krokiem w naszej ścieżce rozwoju są konkursy, szkolenia oraz wydarzenia związane z interesującymi technologiami organizowane głównie przez firmę Microsoft ale nie tylko.
Osoba odpowiedzialna: Bartosz Szczypka

Jesteśmy sekcją, która aktywnie uczestniczy w organizacji corocznego Studenckiego Festiwalu Informatycznego. Studencki Festiwal Informatyczny to międzynarodowa konferencja przygotowowana specjalnie dla ludzi, których pasją jest informatyka.
Osoby odpowiedzialne: Mateusz Szarek

Sekcja Infra

BIT Infra to sekcja administratorów dbających o poprawne funkcjonowanie serwerów udostępnionych dla Koła Naukowego przez Katedrę Informatyki.
Osoba odpowiedzialna: Tomasz Czajęcki

Sekcja Shader

BIT Shader to sekcja pasjonatów gier komputerowych którzy doskonalą swoje umiejętności tworzenia wirtualnej rozgrywki na przeróżnych warsztatach 
.oraz tworząc ciekawe projekty. Sekcja Shader organizuje również różne wykłady związane z tematyką tworzenia gier komputerowych.

Osoba odpowiedzialna: Konrad Klocek

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards