Cisco TelePresence

RSS

Systemy wideokonferencyjne TANDBERG

Systemy wideokonferencyjne obecnie jeszcze nie są powszechnie stosowane, jednak systematycznie zdobywają popularność oraz można przewidywać, że nieuchronnie w ciągu najbliższych kilku lat staną się standardem w komunikacji. Nowoczesne systemy wideokonferencyjne zapewniają wyjątkowo realistyczne wrażenie obecności osób, które fizycznie mogą znajdować się w dowolnym miejscu na świecie – wystarczy dostęp do Internetu. A to dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w pozyskiwaniu, przetwarzaniu, przesyłaniu i odtwarzaniu danych multimedialnych w wysokiej jakości Full HD (High Definition).

TANDBERG Telepresence

Telepresence firmy TANDBERG to systemy wideokonferencyjne najnowszej generacji. Firma TANDBERG jest dostawcą profesjonalnych rozwiązań dla różnych dziedzin przemysłu i oferuje jedne z najlepszych systemów telekonferencyjnych umożliwiające wydajne przesyłanie oraz perfekcyjne odwzorowanie dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym praktycznie bez zauważalnych dla człowieka opóźnień. Dodatkowo systemy te zapewniają możliwość komunikacji tekstowej i wyświetlania oraz wspólnej analizy prezentacji multimedialnych.

Na urządzenia przewidziane do bezpośredniej interakcji z użytkownikiem składają się m.in. ekrany o wysokich rozdzielczościach (HD 1080p) i dużych przekątnych (nawet ponad 50 cali), kamery rejestrujące obraz w jakości HD czy mikrofony zapewniające studyjną jakość dźwięku. Przykładem urządzeń integrujących w sobie wyżej wymienione cechy mogą być posiadane przez Katedrę Informatyki: zestaw TANDBERG Profile 52” Dual oraz osobisty wideotelefon EX90.

Infrastruktura za widzianymi przez użytkowników ekranami czy kamerami jest również bardzo zaawansowana technologicznie. Katedra Informatyki dysponuje nowoczesnymi kodekami (C40 oraz C60) umożliwiającymi przetwarzanie, kodowanie i przesyłanie danych multimedialnych w bardzo wysokiej jakości. Równie ważnymi elementami są łączące całą infrastrukturę wideokonferencyjną serwery VCS (Video Communication Server) oraz jednostki MCU (Multipoint Control Unit) odpowiadające za zarządzanie udziałem wielu uczestników w jednej konferencji, zasadami ich uczestnictwa w konferencji oraz umożliwiające szyfrowanie danych. Do dyspozycji pracowników i studentów jest MCU 4510 (serii 4500).

Mimo dużej złożoności infrastruktury dla potrzeb wideokonferencji, zarządzanie nimi od strony użytkownika odbywa się przy pomocy intuicyjnych aplikacji o dużych możliwościach funkcjonalnych (takich jak używany przez nas TANDBERG Management Suite).

Dostępne wyposażenie:

TANDBERG Profile 52” Dual

TANDBERG Profile 52” Dual 

  • Zintegrowany system z panoramicznymi ekranami LCD i kamerą PrecisionHD mogącymi pracować w rozdzielczościach do 1080p (full-HD),
  •  Płynny obraz wideokonferencji: do 60 klatek na sekundę przy jakości obrazu 720p.

MCU 4510

 MCU 4510 

·         MCU 4510 (Multipoint Control Unit) może połączyć do 20 uczestników wideokonferencji

·         Wyposażony we wbudowany serwer strumieniowy, przesyła wideo do max. 40 odbiorców w trybie unicast i nieograniczonej liczby odbiorców w multicast.

Kodek C40 i C60

C40

C60

·         Kodeki (takie jak C40 lub C60) są urządzeniami odpowiedzialnymi za przetwarzanie (w tym kodowanie i kompresję) oraz przesyłanie danych audio i wideo przez sieć, np. Ethernet,

·          Posiadają nowoczesne interfejsy wideo takie jak HDMI oraz DVI, które mogą pracować z rozdzielczościami HD, czyli 1080p,

·         Współpracują z popularnym protokołem H.323

·         Pozwalają na kodowanie i dekodowanie sygnałów wideo przy użyciu nowoczesnych standardów kompresji (takich jak np. H.264)

Wybrane korzyści:

·         Możliwość obejrzenia nagrań ciekawych wykładów i wystąpień zaproszonych gości.

·         Uczestnictwo w projektach międzynarodowych i prowadzenie wideokonferencji z dowolnymi ośrodkami naukowymi, gdyż nie jest konieczne posiadanie przez nie specjalistycznych urządzeń (urządzenia do obsługi wideokonferencji znajdują się na AGH).

·         Możliwość zapoznania się z systemem Tandberg na laboratoriach, okazja do poznania ich funkcjonalności i organizacji, a następnie wykorzystania tej wiedzy w praktyce.

·         Dostęp do materiałów i filmów w dowolnym miejscu – za pomocą telefonów komórkowych.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź na stronę TANDBERG (http://www.tandberg.com).


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards