Cykl warsztatów w ramach projektu IAESTE CaseWeek - rejestracja

Zapraszamy na cykl warsztatów w ramach projektu IAESTE CaseWeek. Co roku, w ciągu kilkunastu dni, studenci z najlepszych uczelni technicznych w Polsce mają wyjątkową szansę uczestniczyć w darmowych warsztatach i uczyć się od specjalistów w ich branży.
W tym roku w wydarzeniu uczestniczyć będą firmy: The Boston Consulting Group,  Delphi,  Woodward, B&R Automatyka Przemysłowa, Capgemini, Eaton  Automotive Systems, FMC Technologies, Samsung R&D Institute Poland oraz Saint-Gobain.

Spotkania odbędą się w Centrum Informatyki D17 w sali 1.19

AGENDA:

1. B&R Automatyka Przemysłowa

Temat: Projekt systemu sterowania automatyzowanej maszyny przemysłowej.

Data: 4 kwietnia 2014 r. w godzinach 9:00 – 11:00

Opis warsztatu:
Warsztat będzie poruszał zagadnienia związane z konfiguracją systemów sterowania dla maszyn przemysłowych. Celem warsztatu jest przedstawienie procesu tworzenia systemów sterowania dla uzyskania optymalnej konfiguracji pozwalającej na zrealizowanie założeń funkcjonalnych i jakościowych. Poruszymy tematykę doboru podzespołów systemu sterowania pod kątem sprzętu i oprogramowania.

2. FMC Technologies

Temat:Subsea Adventure - start it Right Now.

Data: 10 kwietnia 2014 r. w godzinach 13:00 – 17:00

Find out how FMC Technologies designs, manufactures and services
technologically sophisticated systems and products such as subsea
production and processing systems for oil and gas industry.

3. Saint – Gobain

Temat: Reklamacje klienta, czyli metody Dr House'a w praktyce
przemysłowej.

Data: 2 kwietnia 2014 r. w godzinach 11:00 – 15:00

Opis warsztatu:
Warsztat będzie dotyczył typowej sytuacji z pracy Technologa, Inżyniera Procesu czy Inżyniera Jakości w firmie przemysłowej – reklamacji od klienta na jakość produktu. W części teoretycznej będę chciał zapoznać studentów z obowiązującymi standardami dotyczącymi metodycznej analizy wad produktów (Diagram Ishikawy, 5WHY, analiza 8D). Następnie studenci, dostaną szyby z autentycznymi defektami – będą musieli dokonać wspólnej analizy możliwych przyczyn ich powstawania w oparciu o jedną z metod a następnie przedstawić ją przed klientem i obronić swoje stanowisko. W ramach warsztatów studenci zapoznają się z wymaganiami  firm przemysłowych w stosunku do współczesnych inżynierów – umiejętność kreatywnego myślenia, praca w zespole, praca pod presją czasu, wyciąganie logicznych wniosków i umiejętność rozmowy i prezentacji przed klientem.

4. The Boston Consulting Group

Temat:Digital innovation in Insurance One.

Data:1 kwietnia 2014 r. w godzinach 11:00 - 14:00

Opis warsztatu:
In great majority of industries technology intensity has been growing for years. It has disrupted and changed the rules the game is played from financial services, through tourism to health services.
Join us on a case study about digital innovation opportunities at a hypothetical company called Insurance One. We will look at different ways to employ technology to increase revenue, decrease cost and create business value in Insurance industry.

Rejestracja na powyższe warsztaty trwa od 3 do 21 marca br. na stronie: http://caseweek.iaeste.pl/?q=lista_warsztatow&c=krakow