Polsko-Indyjskie Forum IT

RSS

W dniach 8-9 lipca br. w Akademii Górniczo-Hutniczej (bud. A-O, Aula Główna, al. Mickiewicza 30) odbędzie się konferencja „1st Poland India IT Forum”.

Przed oficjalnym rozpoczęciem obrad Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki spotka się z prezydentami miast na prawach powiatu. Ponadto podczas konferencji zainaugurowany zostanie program „ictlide.pl”, dedykowany przygotowywaniu kadr dla sektora ICT.
Forum poświęcone będzie możliwościom rozwoju branży informatycznej i outsourcingowej w Polsce, dostępności wykwalifikowanych kadr (przy podejmowaniu decyzji lokalizacyjnych w branży outsourcingu usług), uwarunkowaniom sprzyjającym zwiększeniu zaangażowania firm indyjskich w naszym kraju. Uczestnicy konferencji zapoznają się z aktualnym stanem branży, czynnikami determinującymi jej rozwój oraz decyzjami lokalizacyjnymi w konkretnych miastach. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele firm indyjskich i międzynarodowych.
Szczegółowe informacje

8 lipca 2015 r. o godz. 12:00 w Auli AGH odbędzie się również uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Górniczo-Hutniczej poświęcone nadaniu godności Doktora Honoris Causa AGH Panu Nagavara Ramarao Narayana Murthy.

Nagavara Ramarao Narayana Murthy urodził się 20 sierpnia 1946 r. w Majsur, w indyjskim stanie Karnataka. Jest światowej klasy specjalistą w branży informatycznej, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Infosys – globalnej firmy z siedzibą w Bangalurze. Narayana Murthy opracował i z sukcesem wdrożył w firmie Infosys „Global Delivery Model”, który stał się podstawą dynamicznego rozwoju outsourcingu usług IT w skali globalnej, w tym również w Polsce.  O przyznanie tytułu Doktora Honoris Causa AGH Panu Narayana Murthy wnioskował Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH.
Szczegółowe informacje

Fotogaleria z uroczystości

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards