ACM-ICPC

RSS

Miło nam poinformowac, że AGH jedzie na finały zawodów ACM-ICPC do Kanady! Finały odbedą się 6-10 kwietnia 2008 w Banff, Alberta Canada. Jest to 32 edycja konkursu ACM-ICPC . AGH będzie reprezentowała drużyna studentów Katedry Informatyki wydziału EAIiE w składzie:

  • Marcin Wielgus,
  • Andrzej Szombierski,
  • Daniel Czajka.

Finałowa drużyna zajęła 4 miejsce w eliminacjach regionalnych Central European Regional Contest 2007, Prague, Czech Republic. W eliminacjach regionalnych startowalo łącznie 7000 drużyn z całego świata, 90 dostało się do finałów, 3 z Polski, w tym jedna z Katedry Informatyki AGH. Konkurs ICPC jest najstarszą, największą i najbardziej prestiżową inicjatywą dla młodych programistów. Organizowany jest przez stowarzyszenie ACM i swoimi korzeniami sięga 1970 roku, kiedy to po raz pierwszy odbyły się zawody w drużynowym programowaniu. Zasadą konkursu jest promowanie kreatywności, pracy zespołowej i innowacyjnego podejścia w tworzeniu rozwiązań software'owych. Inicjatywa ACM umożliwia młodym programistom sprawdzenie umiejętności pracowania pod presją czasu i w bardzo konkurencyjnym otoczeniu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards