Sukces zespołu Onedata w konkursie Copernicus Masters

RSS

Zespół Katedry Informatyki AGH i ACK Cyfronet AGH realizujący system Onedata w składzie: prof. Jacek Kitowski, dr Łukasz Dutka, dr inż. Renata Słota, dr inż. Darin Nikolow, dr inż. Stanisław Polak, mgr inż. Michał Wrzeszcz, Rafał Słota, Łukasz Opioła, Tomasz Lichoń, Krzysztof Trzepla, Konrad Zemek, Maciej Mazur (w ramach projektów: PLGrid Plus i PLGrid Core) zajął 3 miejsce w kategorii "T-SYSTEMS BIG DATA CHALLENGE" konkursu Copernicus Masters. Konkurs Copernicus Masters odbywa się od 2011 r. Jego celem jest wspieranie rozwoju zastosowań rynkowych, które wykorzystują dane z programu Copernicus Unii Europejskiej (wcześniej znany jako Globalny Monitoring Środowiska i Bezpieczeństwa, GMES). Organizatorem wydarzenia jest Europejska Agencja Kosmiczna, niemiecka agencja DLR, bawarskie Ministerstwo Gospodarki, T-Systems GmbH oraz Centrum Aplikacyjne w Oberpfaffenhofen.

W tegorocznej, VI edycji konkursu nagrodzone zostały najlepsze pomysły na usługi biznesowe i aplikacje oparte o dane z obserwacji Ziemi. W 2014 r. w 9 kategoriach zgłoszono 171 prac z 43 krajów. Po raz pierwszy w historii konkursu do udziału w Copernicus Masters zaproszeni zostali uczestnicy z całego świata. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards