Unowocześnienie zaplecza sprzętowego laboratoriów KI na rok akademicki 2016/17

RSS

Centrum Informatyki AGH jest jednym z najnowocześniejszych obiektów dydaktyczno-naukowych w Europie i umożliwia kształcenie studentów w zakresie oraz z użyciem najnowszych dostępnych technologii, włączając w to infrastrukturę sieciową, multimedialną czy technologię PCoIP do udostępnia maszyn wirtualnych w laboratoriach studenckich. Utrzymanie zaplecza technicznego, które dotrzymuje kroku dynamicznym zmianom technologicznym jest dużym wyzwaniem.  

Z przyjemnością i z dumą możemy poinformować Państwa, że właśnie dokonujemy znaczącej rozbudowy i unowocześnienia wyposażenia laboratoriów Katedry Informatyki, aby zapewnić najwyższy  poziom kształcenia, a zarazem najbardziej komfortowe warunki do zdobywania wiedzy już w nadchodzącym roku akademickim!

Unowocześnieni to obejmuje:

1. wymianę komputerów we wszystkich laboratoriach PC (nowe maszyny są wyposażone w zestawy dysków SSD + HDD),

2. wymianę wyposażenia laboratorium sieciowego na najnowsze modele urządzeń, co czyni je najnowocześniejszym w Europie (oznacza to również odświeżenie sprzętu sieciowego w laboratorium multimedialnym),

3. modernizację infrastruktury PCoIP polegającą na montażu nowej macierzy dyskowej EMC XtremIO  wyposażonej w dyski SSD o pojemności 5TB oraz  instalacje oprogramowania VMware Horizon 6 zapewniające dostępność maszyn wirtualnych z wirtualnymi kartami graficznymi,

4. podpięcie dodatkowego generatora prądu oraz UPS, uniezależniających infrastrukturę Katedry Informatyki od nagłych spadków i zaników napięcia.

Modernizacja infrastruktury PCoIP  została już wprowadzona w życie, zaś pozostałe dwie wymiany oraz podpięcie generatora zostaną zrealizowane jeszcze przed rozpoczęciem nowego semestru roku akademickiego 2016/17.

 

Na poniższych zdjęciach pokazano nowy UPS Katedry Informatyki oraz wymianę sprzętu sieciowego w laboratorium multimedialnym i sieci komputerowych.

UPSWymiana sprzętu sieciowego w laboratorium multimedialnym

Wymiana sprzętu sieciowego w laboratorium multimedialnym

Wymiana sprzętu sieciowego w laboratorium multimedialnym

Wymiana sprzętu w laboratorium sieciowym

Wymiana sprzętu sieciowego w laboratorium multimedialnym

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards