Oprogramowanie zrealizowane w AGH na Targach Europoltech 2011

RSS

W dniach 12-15 kwietnia 2011 odbyły się w Warszawie Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2011.


Na targach zaprezentowano zintegrowane środowisko LINK/MAMUT dedykowane dla potrzeb wspierania pracy analityków kryminalnych. Oprogramowanie to zostało zrealizowane w ramach projektów rozwojowych MNiSW przez zespół Katedry Informatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH. Prowadzone prace były koordynowane przez prof. Edwarda Nawareckiego, prof. Grzegorza Dobrowolskiego i dr Marka Kisiel-Dorohinickiego. Zespół otrzymał Srebrną Gwiazdę Policji w konkursie Supernowoczesny 2011 organizowanym przez Policję Polską za „produkt o najwyższym zaawansowaniu technologicznym” oraz wyróżnienie w konkursie Laur Graniczny organizowanym przez Straż Graniczną za „produkt uznany przez Straż Graniczną za najbardziej funkcjonalny i usprawniajacy służbę graniczną”.

http://www.europoltech.pl/e4u.php/2,ModPages/ShowPage/1121

Środowisko Link/Mamut udostępnia zestaw narzędzi do przetwarzania oraz wizualizacji danych pochodzących z różnych źródeł. Środowisko stanowi także platformę integracji różnych metod (pół)automatycznej analizy danych, które mogą zostać dołączone do systemu w postaci niezależnie wytworzonych komponentów.
Aktualnie trwa wdrażanie systemu LINK/MAMUT w strukturach Policji, Straży Granicznej oraz innych instytucji związanych z bezpieczeństwem publicznym. Informacje odnośnie środowiska LINK/MAMUT można znaleźć na stronie projektu: http://link.iisg.agh.edu.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards