AGHacks - zakończył się studencki hackathon pod patronatem AGH

RSS

Hackathon AGHacks - czyli wydarzenie społeczno-naukowe, podczas którego spotykają się programiści, projektanci i inżynierowie, aby wspólnie pracować nad projektami i nowymi rozwiązaniami w szeroko pojętych dziedzinach technicznych odbył się po raz pierwszy w Katedrze Informatyki w dniach 24-26 października 2014 r. 

Warto nadmienić, iż hackathony, choć początkowo organizowane przez firmy programistyczne, na przełomie lat przeniosły się i stały się wizytówkami najlepszych uczelni technicznych, takich jak MIT (HackMIT), czy University of Michigan (MHacks). Wpisując się w tą konwencję, AGHacks jest pierwszym w Polsce hackathonem studenckim bezpośrednio nawiązującym do Akademii Górniczo-Hutniczej.

 

Zwycięskie projekty:

I miejsce - projekt "Mózgozwierator" - 8 bitowa konsola podłączona do kineskopowego telewizora.
II miejsce - "Paragonizator" - narzędzie do zarządzania zakupami m.in dzięki funkcji skanowania OCR paragonów.
III miejsce - projekt "speak.place" - strona do nauki języków obcych poprzez video-rozmowy z ludźmi o podobnych umiejętnościach.
Nagroda za najlepszą aplikację z użyciem Estimote Beacons - aplikacja "The underground localizer", która pozwala odnaleźć się kierowcy w ścianach podziemnego parkingu.
Szczegółowe informacje o projektach znajdziecie tutaj: http://aghacks.challengepost.com/submissions

Poniżej prezentujemy dokumentację fotograficzną z wydarzenia a także AGHacks w mediach:

     
     
     
     
     
     
     
     
     

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Katedra Informatyki   |   Akademia Górniczno-Hutnicza   |   Realizacja Creative Bastards